Anasayfa

Fuarlar, firmalara olan ilgiyi arttıran etkinliklerdir. Firmanın ürünlerini ve sektörel bakış açısını yansıttığı standların durumu, bu ilginin boyutunu belirleyen en önemli etmen. Bir firmanın ürünleri ne kadar kaliteli olursa olsun, eğer fuar süresince doğru şekilde sunumu yapılmazsa, fuara katılanların o ürünlere gösterdiği ilgi düşük olur. Sunumun önemi burada ortaya çıkıyor.

Fuar sektörü, yalnızca stand üretiminin yapılıp pazarlandığı bir sektör değil. Standium olarak bizim bakış açımız bunun çok daha üzerinde. Biz, bir fuara katılım sağlayacak müşterimizin mümkün olan en yüksek ilgiyi çekmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bunun için özel tasarım standlar üretiyor ve bu standları doğru şekilde süslüyoruz.

Fuar standı süslemesi ses, ışık ve sahne düzeni ile oluyor. Fuar standının asıl amacı olan ilgi çekme işi, ancak bu üçlü doğru şekilde düzenlenirse sağlanabiliyor. Bu üçlünün herhangi birinin eksikliği, standın yeteri kadar ilgi çekmemesine sebep olabiliyor. Dolayısıyla stand tasarımına verilen önemin, standın süslemesine de verilmesi firmalar için büyük önem taşıyor.

Ses, stand için çok öenmli bir yardımcı. Ses sisteminin doğru şekilde kurulması ve ses düzeyinin doğru şekilde ayarlanması gerekiyor. Kısık çıkan ses yeterli ilgiyi çekmezken, yüksek ses de insanları rahatsız edebiliyor. Ayrıca sesin kaliteli şekilde gelmesi ve boğuk çıkmaması gerekiyor. Çalınacak müziklerin de doğru şekilde seçilmesi ve dikkat dağıtıcı olmaması yarar sağlıyor.

Stand ışığı, standın görsel güzelliğini sağlayan bir öge. Direkt olarak görsel duyuya hitap ettiği için standı daha dikkat çekici kılıyor. Işık seçimi yapılırken çok parlak ve dikkat dağıtıcı renkler kullanmamak gerekiyor. Bununla beraber düşük seviyede yanan ışıklar, eğer konsept gereği değilse, insanların ürünleri görmelerini zorlaştırıyor.

Sahne düzeni de büyük önem arz ediyor. Özellikle büyük standlarda derli toplu ve firmanın profesyonelliğini yansıtan bir sahne düzeni ayarlanması gerekiyor. Standium olarak biz, ses, ışık ve sahne düzeni konusunda müşterilerimize profesyonel destek veriyoruz. Yaptığımız stand tasarımlarına bu ögeleri de doğru şekilde ekliyor, müşterilerimizin fuardan maksimum verimi sağlamasına yardımcı oluyoruz. • Halkapınar Mah. Pakistan Bulvarı 1203 Sok. No:13 Onuk Plaza Kat:9
  Daire: 905 Konak/ İzmir

  0 232 247 44 43

  0 232 247 44 45

  info@standium.com.tr

 • Çatalçeşme Mahallesi
  Reşadiye Cad.
  No:90/1 Çekmeköy / İstanbul

  0 216 232 22 16

  0 216 693 38 10

  info@standium.com.tr

Bizi Takip Edin